Integrált kockázatkezelési rendszer
A Risk modul segítségével a köztulajdonban lévő gazdasági társaság kockázatelemzések segítségével azonosíthatja és elemezheti tevékenységéből fakadó és folyamataiban rejlő kockázatait, valamint meghatározhatja a szükséges kockázatkezelési intézkedéseket, folyamatosan követve megvalósulásukat.
A szoftver kockázatelemzési funkcionalitása lehetővé teszi a vállalat különböző típusú kockázatelemzéseinek egységes támogatását. Egyszerre számos terület különböző típusú, kockázatelemzése is futhat párhuzamosan, melyek eredményei egységesen is kezelhetők, ezáltal megvalósítva és támogatva az integrált teljes vállalati kockázatmenedzsmentet (ERM – Enterprise risk management). A RISK modulban egy vagy számos külön menedzselhető kockázatelemzési szál / csomag indítható, külön felelősökkel és kiértékelőkkel. Ezek lehetnek különböző típusú kockázatelemzések, vagy külön területek szeparált kockázatelemzései.
A különböző kockázatelemzések hatóköre rugalmasan állítható fenyegetések és / vagy erőforrások tekintetében így teljes körű vagy részleges, illetve ad hoc / projekt alapú kockázatelemzés is készíthető, vagy egyes biztonsági vagy vállalati területekre (információbiztonsági, fizikai biztonság, humán, üzleti, adatvédelem) külön koncentrálhatunk. A kockázatelemzés végrehajtása lehet periodikus vagy folyamatos, a szervezet igényeinek megfelelően.
A szoftverben a kockázatelemzés alapvető módszertani paraméterei és kockázat számítási módszerei széles körben testre szabhatók, így lehetőséget ad arra, hogy figyelembe vegye a Vállalat adottságait, különböző anyavállalati vagy jogszabályi elvárásokat. A hatások és károk értelmezése teljes egészében egy vállalat és környezetéhez szabható (anyagi kár, hírnév kár, működési kár, jogi következmény, minőség romlás, személyi sérülés stb.). A kockázatelemzés modulban található módszertani paraméterek és szabadon bővíthető alapértelmezett listák (fenyegetések, sérülékenységek, védelmi intézkedések) ajánlásokon, szabványokon és jogszabályokon (NIST, ISO, Ibtv.) alapulnak, kiegészítve Kürt tapasztalatokkal és ügyfél visszajelzésekkel.
A kockázatelemzés során feltárt kockázatokat különböző elemzési kimutatások mentén értékelhetjük és kockázatkezelési döntések hozhatók. A kockázatokhoz részletes intézkedéseket tervezhetünk. A kockázatkezelési intézkedések megvalósulását feladatmenedzsment funkciók segítik, felelősökkel, státuszokkal, email értesítőkkel, és akár időben összehasonlítható kimutatásokkal (elemzéskori állapot, mai napi aktuális állapot, jövőbeni tervezett állapotok). A kockázatkezelési funkciók és kimutatások célja a vállalat kockázatarányos védelmének folyamatos irányítása. A teljes kockázatelemzési és kezelési állapotról átfogó szöveges (docx) Kockázatelemzési jelentés generáltható.